نتایج در این بخش نمایش داده می شود

درباره صندوق تعاون و رفاه سازمان نظام پزشکی

درباره صندوق تعاون و رفاه سازمان نظام پزشکی

صندوق تعاون و رفاه سازمان نظام پزشکی براساس بند  «ش»  ماده 3، فصل دوم (وظایف و اختیارات) و بند  «ز»  ماده 5، فصل چهارم (ارکان )، قانون تشکیل سازمان نظام پزشکی، شکل گرفته و فعالیت خود را شروع کرده است.

با دقت در نام این تشکیلات، مشخص می‌شود که هدف نهایی آن، ایجاد شرایط لازم برای رفاه و خدمات مورد نیاز جامعه خدوم پزشکی اعم از پزشکان در تمام رشته‌های طب، دندانپزشکان، داروسازان، علوم آزمایشگاهی و لیسانسیه‌های پروانه‌دار می باشد.

بطور کلی می‌توان خدمات این رکن مهم سازمان نظام پزشکی را به دو بخش عمده تقسیم کرد، بخش اول تامین نیازهای معمول خانواده پزشکی مانند مسکن، خودرو، پوشش‌های بیمه‌ای، تامین نیازهای روزانه و…. و بخش دوم سرمایه‌گذاری‌های کلان و زیر بنائی با هدف تجمیع سرمایه‌های پراکنده جامعه پزشکی و برقراری درآمدها و منابع پایدار.  برای نمونه می‌توان به فعالیت‌هایی مانند ارائه خدمات بیمه‌ای – در تمام شاخه‌های بیمه- تامین مسکن، پرداخت تسهیلات و وام‌های کم بهره، برگزاری مراسم‌های فرهنگی و هنری، تفاهم‌نامه با مراکز ارائه خدمات و تسهیلات با شرایط ویژه بانک‌ها، موسسات مالی، شرکت‌های واسپاری وابسته به نظام بانکی و تهیه و تامین ارزاق و کالاهای عمومی و روزمره با شرایط مناسب با توجه به وضعیت اقتصادی و بازار و همچنین برنامه‌های گردشگری داخلی و خارجی اشاره کرد.

ارکان صندوق عبارتند از:

الف- مجمع عمومی               ب- هیأت مدیره                 ج- مدیر عامل                  د- بازرسان

مجمع عمومی

اعضای مجمع عمومی صندوق عبارتند از اعضای شورایعالی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران و رئیس مجمع و رئیس شورایعالی است.

هیأت مدیره

هیأت مدیره صندوق مرکب از 5 نفر خواهد بود که به پیشنهاد رئیس کل سازمان و تصویب مجمع عمومی و با حکم رئیس کل منصوب خواهند شد. هیأت مدیره از بین خود نسبت به انتخاب رئیس هیأت مدیره اقدام و برای سایر اعضاء نیز می‌تواند سمت‌هایی تعیین نماید.

بازرسان

بازرس اصلی و علی‌البدل صندوق را مجمع عمومی تعیین می‌نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *